برخی از مشکلات ردیاب خودرو

ردیاب خودرو به عنوان دستگاهی برای حل مشکلات امنیتی، گاهی بر اثر عوامل بیرونی مشکلاتی نیز دارد.

در ادامه به برخی از مشکلات ردیاب خودرو می پردازیم.

برخی از مشکلات ردیاب خودرو

اختلال در ارسال اطلاعات ماهواره ای

اولین مشکل ردیاب خودرو  اختلال در ارسال اطلاعات توسط ماهواره ها می باشد. چرا که ردیاب خودرو توسط ماهواره هایی عمل می کند که در فاصله ۲۱۰۰۰ کیلومتری از زمین و با ۶ مدار متفاوت به دور زمین می چرخند.

این ماهواره ها با دریافت اطلاعات و ارسال آن به ایستگاه های پردازش سیگنال زمینی به ردیابی موقعیت جغرافیایی می پردازند. این ماهواره ها دارای عملکرد بالایی هستند. بنابراین از درصد خطای کمی برخوردار هستند.

اما با این حال عوامل انسانی و هم چنین ارسال پارازیت های متعددی هستن که می توانند سبب بروز خطا و خارج شدن کنترل و دسترسی به آن شود.

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد این اختلالات ساخنمان ها و برج های بلند است که از ارسال سیگنال ها به ماهواره ها ممانعت می کند.

برخی از مشکلات ردیاب خودرو

بی توجهی کاربران به نگهداری از اتومبیل خود

از مهم ترین و اصلی ترین مشکلات ردیابی داشتن حس امنیت کامل است. اکثر افرادی که از ارزان ترین ردیاب خودرو استفاده می کنند، نگران حفظ امنیت خودرو خود نیستند. چراکه فکر می کنند توسط این ردیاب ارزان قیمت خودرویشان همیشه ایمن خواهد بود.

برخی از مشکلات ردیاب خودروهمین امر سبب شده تا رانندگان دیگر از قفل فرمان و قفل پدال استفاده نکنند. در حالی که این بی توجهی می تواند برایشان دردسر ساز باشد. چرا که عدم استفاده از قفل فرمان و یا سایر ابزار های امنیتی سبب می شود سارقین برای سرقت خودرو وسوسه شوند.

این که می توان خودرو را پس از سرقت ردیابی کرد صحیح است . اما پس گرفتن خودرو ربوده شده و پیگیری های امنیتی دارای دردسر های عظیمی است.

در واقع ردیاب خودرو از سرقت آن جلوگیری نمی کند، بلکه فرایند پیدا کردن آن را آسان تر می کند.

برخی از مشکلات ردیاب خودرواختلال در مسیر یابی و قرار گرفتن در نقاط کور

ردیاب ها در نقاط کوری مانند صحرا ها، جاده های دور افتاده، عمق دریا ها و معادن  قابل دسترسی نخواهند بود. برای همین هنگامی که خودرو دزدیده شود و به چنین نقاط دوری برده می شود، امکان دستیابی به خودرو غیر ممکن است. اما جای نگرانی نیست چرا که این تکنولوژی برای نقاط کور هم راه حل هایی دارد.

سیستم موقعیت یابی نقاط کور به نام LBS یک سیستمی است که در اینگونه ردیابی ها به شما کمک می کند.

 

 

ردیاب خودرو و اشخاص

دیدگاهتان را بنویسید