ضبط صدا با کامپیوتر

ضبط صدا با کامپیوتر مستلزم داشتن اطلاعات کافی می باشد تا نتیجه و خروجی خوبی را ایجاد کند. حین این کار می توانیم با افزایش دادن درجه ورودی صدا احتمال دریافت نوبز ها را از محیط کاهش دهیم و به صفر برسانیم. اینگونه از شفافیت و وضوح صدای ضبط شده کاسته نمی شود. این مورد با امکاناتی همچون اکولایزر قابل حل شدن می باشد. ضبط صدا با ابزارها و امکانات قدیمی هم امکان پذیر است، اما با توجه به پیشرفت روزمره امروزه بهتر است از ابزارهای مدرن تر برای ضبط صدا به خصوص با استفاده از کامپیوتر بهره گرفت.

ضبط صدا با کامپیوتر

یک نکته مهم در ضبط صدا با کامپیوتر نحوه قرار دادن اسپیکر ها می باشد. بهتر است آنها را طوری قرار دهیم که یک مثلث متساوی الساقین ایجاد کند با این روش صدای عادی کامپیوتر یا فن های آن را کمتر در خروجی کار خواهیم داشت. برای ضبط صدا با کامپیوتر پیشنهاد می شود که از یک هارد درایو کاملا جدا استفاده کنیم. اینگونه امکان انجام فرمت کردن و همچنین پلی کردن ترک های بیشتری را خواهیم داشت.

ضبط صدا با کامپیوتر

نکات مهم در ضبط صدا با کامپیوتر

برای شفافیت و وضوح در ضبط صدا با کامپیوتر می توانید درایوهای خارجی و رایترها را خاموش کنید. در این صورت نویز ها کمتر در  صدا ایجاد می شوند. یک نکته مهم دیگر برای افزایش کیفیت این است که تا حد امکان از سیستم دور بنشینیم و در مقابل تا می توانیم به میکروفون ها نزدیک باشیم. همچنین در صورت وجود با کشیدن یک عایق صدا روی صفحه کیس کامپیوتر از بروز صداهای اضافی تا حد امکان خودداری کنیم.

ضبط صدا با کامپیوتر

اگر هنگام میکس چند ترک نویزهایی را احساس کردیم، می توانیم با صفحاتی که روی همه نرم افزارها وجود دارد آنها را ادیت کنیم. همچنین می توانیم تمام قسمت های سکوت در اواسط صدای ضبط شده را حذف کنیم. باید توجه کرد که از نرم افزار ها نمی توان انتظار ضبط صدای با کیفیتی را با کامپیوتر داشت و استفاده از سخت افزارها بهتر و کارآمدتر می باشد.

ضبط صدا با کامپیوتر

شایان به ذکر است با استفاده از اکولایزرها می توان صداهای ضبط شده را فشرده کرد، اما باید توجه کرد که تنها بهترین اکولایزر ها امکان ضبط صدایی برابر از نظر کیفیت با آنالوگ ها را دارند. برای ذخیره صداهای ضبط شده توسط کامپیوتر می توان از سی دی استفاده کرد.

بسیاری از سیستم ها اگر فضای کافی داشته باشند و برنامه های اضافی از قبیل بازی ها را نداشته باشند عملکرد بهتر و قابل توجه تری خواهند داشت.

دسته‌بندی نشده

ضبط

دیدگاهتان را بنویسید