مجازات نصب ردیاب شنود دار ؛ از شایعه تا واقعیت!

 

افزایش انواع ردیاب شنود دار در بازار و بالارفتن محبوبیت این دستگاه ، بحث قانونی بودن استفاده از این ردیاب را داغ کرده و سبب رواج شایعات بسیاری در این زمینه شده است. در این مقاله ردیاب خودرو مجهز به شنود را معرفی کرده و ضمن بیان مزایای آن، به بیان حقایق قانونی موجود در رابطه با مجازات نصب ردیاب شنود دار خواهیم پرداخت.

 

ردیاب‌های شنود دار ، گل سر سبد دستگاه‌ جی پی اس

 

با ورود ردیاب‌ها به دنیای مدرن امروزی ، جنبه‌های مختلف زندگی انسان‌ها تحت تاثیر قرار گرفته و ساده‌تر شده‌اند . تا چند سال پیش ردیاب‌های ابتدایی و بسیار ساده نیز توانسته بودند تمامی جوانب زندگی را تحت پوشش قرار داده و به نیازهای مختلف انسان پاسخ دهند؛ اما در عصر حاضر و در زندگی پرمشغله‌ی امروزی ، بشر چیزی بیشتر از یک ردیاب ساده نیاز دارد تا بتواند به تمامی خواسته‌هایش جامه عمل پوشانده و زندگی ساده‌تری برای خود فراهم آورد . ردیاب شنود دار در راستای تامین نیازهای مختلف کاربران ساخته شده و در همان ابتدای ورود به بازار نیز توانسته توجه طیف عظیمی از کاربران را به خود جلب نماید .

سازندگان دستگاه‌ ردیاب شخصی با توجه به نیازهای کاربران مختلف خود ، اقدام به ساخت و عرضه‌ی نوع پیشرفته‌تری از دستگاه‌ جی پی اس به بازار کرده‌اند که با نام ردیاب شنود دار از آن‌ها یاد می‌شود . این دستگاه‌ها بر خلاف نسل‌های پیشین خود که فقط قادر به ردیابی بودند ، امکان شنود صدا را نیز برای کاربران خود فراهم آورده و توانسته‌اند به یکی از محبوب‌ترین جی پی اس‌های موجود در بازار تبدیل شوند .

جی پی اس‌های شنود دار به دلیل وجود میکروفون‌های بسیار قدرتمندی که در آن‌ها تعبیه شده ، قادرند صداهای اطراف خود را تا شعاع چند متری تشخیص داده و برای شما ارسال نمایند . دستگاه شنود صدا  یک محصول چند منظوره است که با استفاده از آن می‌توانید ضمن استفاده از دو قابلیت کاربردی تنها با خرید یک دستگاه ، به میزان قابل ملاحظه‌ای نیز در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید .

 

ردیاب خودرو مجهز به شنود ، یک تیر و دو نشان!

 

ردیاب خودرو مجهز به شنود یکی از جدیدترین و در عین حال پرفروش انواع جی پی اس خودرو در دنیا است که از زمان عرضه تاکنون توانسته فروش بسیار بالایی را برای خود رقم بزند . این جی پی اس از نظر ردیابی مانند دیگر ردیاب‌ها عمل کرده و با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی ، مختصات مکانی خود را برای پنل کاربری شما ارسال می‌کند . همان‌طور که دیگر انواع ردیاب بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی کار می‌کنند ، این دستگاه به‌صورت شبانه‌روزی و در تمامی نقاط کره‌ی زمین قادر به مخابره‌ی اطلاعات لازم برای شما است .

تنها وجه تمایز جی پی اس خودرو مجهز به شنود با انواع دیگر ردیاب ، قابلیت شنود این دستگاه است که توانسته استقبال بالای کاربران را نیز به همراه داشته باشد . قابلیت شنود این جی پی اس به لطف میکروفون بسیار کوچک و قدرتمندی است که در داخل ردیاب قرار داده شده و قادر است صدای محیط را تا شعاع معینی ضبط و برای شما ارسال نماید . ردیاب‌های خودرو شنود دار محصولاتی بسیار کاربردی هستند که نیاز شما به ردیابی و شنود را در آن واحد پاسخ داده و رضایت خاطرتان را تامین می‌نمایند .

جی پی اس خودرو شنود دار به آهنرباهای بسیار قدرتمندی مجهز است که با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید ردیاب را به تمامی قسمت‌های فلزی خودرو نصب کرده و نگران جدا شدن آن نباشید . این آهنرباها به قدری قدرتمند هستند که با شدیدترین تکان‌های خودرو و در شرایط جوی مرطوب نیز از بدنه اتومبیل شما جدا نشده و برای جدا کردن آن‌ها باید شخصا دست به‌کار شده و نیروی بسیار زیادی نیز صرف نمایید .

 

مجازات نصب ردیاب در خودرو

 

همان‌طور که گفتیم استفاده از ردیاب‌ها مخصوصا برای خودروها ، با توجه به آمار سرقت ، به یک امر رایج در دنیای امروزی تبدیل شده و افراد برای تامین امنیت خودروی خود و جلوگیری از سرقت آن ، اقدام به استفاده از انواع جی پی اس می‌نمایند . با وجود نقل قول‌ها و شایعاتی فراوانی که در زمینه مجازات نصب ردیاب در خودرو مطرح شده ، بسیاری از خریداران برای خرید این محصول دچار تردید شده و از انجام این کار منصرف شده‌اند .

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دلیل نگرانی از مجازات نصب ردیاب از خرید این محصول پشیمان شده‌اید ، باید بدانید که نصب ردیاب برای خودرو هیچ منع قانونی ندارد و حتی مراجع قانونی استفاده از این دستگاه را برای جلوگیری از سرقت خودرو ضروری می‌دانند . برای اطمینان از این موضوع می‌توانید نگاهی به تکنولوژی مورد استفاده در خودروهایی که به تازگی ساخته می‌شوند بیاندازید تا با مشاهده‌ی فناوری به‌کار رفته در آن‌ها و استفاده از سیستم‌ ضد سرقت ماهواره‌ای ، از قانونی بودن نصب ردیاب خودرو مطمئن شوید .

 

آیا استفاده از ردیاب شنود دار مجازات قانونی دارد؟

 

موضوع و ابهام دیگری که در خصوص ردیاب‌ها مطرح می‌شود ، غیرقانونی بودن استفاده از ردیاب‌های شنود دار است . در مورد این موضوع نیز حرف و حدیث‌های بسیاری وجود دارد و در سایت‌های مختلف مطالب ضد و نقیضی گفته شده است ؛ اما ما قصد داریم پاسخ روشنی به این سوال داده و به نگرانی‌های شما در این زمینه پایان دهیم تا بتوانید با خیالی آسوده نسبت به خرید دستگاه ردیاب مورد نظر خود اقدام کرده و محصولی مناسب را تهیه نمایید .

اولین نکته‌ی بدیهی و غیرقابل انکاری که در این زمینه باید بدانید این است که قانون توجه و اهمیت خاصی برای حریم شخصی افراد قائل است و چنانچه شنود ، با هدف تجاوز به حریم شخصی دیگران انجام شود یک کار غیر قانونی محسوب می‌گردد ؛ پس اگر هدف شما از شنود و خرید و نصب دستگاه شنود ، تجاوز به حریم خصوصی دیگران و استراق سمع نباشد ، نباید نگران مجازات نصب ردیاب شنود دار باشید .

موضوع دیگری که باید به آن واقف باشید، عدم ممنوعیت استفاده از دستگاه شنود است ؛ چرا که این دستگاه با هدف حفظ امنیت وسیله شخصی شما انجام می‌شود و هیچ تجاوزی به حریم دیگران اتفاق نمی‌افتد . پس به خاطر داشته باشید که شنودی که با استفاده از ردیاب خودرو مجهز به شنود اتفاق می‌افتد یک شنود قانونی است و به هیچ وجه نباید سبب نگرانی شما شود .

ردیاب خودرو و اشخاص

دیدگاهتان را بنویسید